Czy to normlane zastosowanie tego aparatu?

Mam stwierdzony zgryz krzyżowy boczny obustronny i z tego powodu widoczne przesunięcie w linie pośrodkowej. Czytam że zazwyczaj jedyną możliwością leczenia zgryzu krzyżowego jest operacja - osteotomia. Ortodonta zaproponował mi aparat bezligaturowy mówiąc że ten aparat będzie w stanie rozszerzyć mi wystarczająco szczękę (z zabiegiem kortykotomii). Dodatkowo mam zatrzymanego kła który nie nadaje się do wstawienia go do górnego łuku i zostanie usunięty przez podniebienie. Proszę mi doradzić czy to normalne zastosowanie aparatu bezligatjrowego i czy to wystarczy?

Aparat samoligaturujący ma spory potencjał rozbudowy poprzecznej wyrostka kostnego szczęki. Na ile to wystarczy - jest kwestią wielu czynników. Tylko dokładna diagnoza może odpowiedziec na to pytanie. Pozdrawiam