Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 8 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co mogę zrobić z takim dyskomfortem przy aparacie?

Mam aparat ortodontyczny od 4 dni, na dolnym łuku posiadam dwa pierścienie na 6. Strasznie haczę o nie językiem przy jedzeniu i mówieniu. Czuję straszny dyskomfort i mam poraniony język. Co mam robić?
KOBIETA, 19 LAT 2 miesiące temu

Zmiana rysów twarzy za pomocą aparatu [Specjalista radzi]

W nocy zaciskasz zęby do tego stopnia, że rano budzisz się z bólem żuchwy? Cierpisz na bóle głowy, karku, szumy w uszach? Masz zbyt wąskie usta lub twoja twarz wygląda na wiecznie zdziwioną? Te problemu mogą wynikać z nieprawidłowej budowy szczęki lub złego wypełniania zębów po leczeniu. Warto wybrać się wtedy do stomatologa, który może zaproponować założenie aparatu ortodontycznego.

Niestety na początku leczenia ortodontycznego często zdarzają się podrażnienia. Już od samego początku leczenia dobrze jest neutralizować wszelkie czynniki mogące wywoływać dyskomfort. Warto zaopatrzyć się np. w specjalnie do tego przystosowany wosk. Chroni on przed drażniącymi elementami aparatu. Należy też zgłaszać wszelkie dolegliwości ortodoncie. Dzięki temu będzie on mógł reagować i pomóc w przypadku takich podrażnień. Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy