Odcisk na dziąśle podczas noszenia aparatu rozszerzającego szczękę

Witam, noszę aparat rozszerzajacy szczeke typu hayrax. po lewej stronie aparat wbija mi sie w szczeke i w tym miejscu zrobiła mi sie odlezyna. nie wiem dlaczego mi sie to zrobilo? dbam bardzo o higiene jamy ustnej. nie wiem co robic?

Po pierwsze proszę unikać ucisku na policzek w tym miejscu. Po drugie - warto poprosić lekarza o wosk umożliwiający osłonięcie elementu odciskającego się na policzku. Po trzecie - czasem napięty mięsień żwacz potrafi "wbijać" śluzówkę w aparat - tu potrzebna byłaby ocena Pani postawy i stanu stawu skroniowo-żuchwowego. Pozdrawiam

Miejscowo na błonę słuzową może Pani stosować Solcoseryl. Dobrze by było zaopatrzyć się w wosk ortodontyczny, którym można "zalepić" drażniące elementy. Musi też Pani wziąć pod uwagę fakt, że tkanki jamy ustnej muszę zaadaptować się do nowej sytuacji.

Lek. dent. Marcin Dolecki

proszę zglosić Pani spostrzeżenia lekarzowi prowadzącemu leczenia - na pewno pomoże
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk