Czy jest szansa, że dość duża torbiel Bakera u 4-latki sama się wchłonie?

Panie doktorze, czy jest szansa że dość duża torbiel Bakera u 4 latki się sama wchłonie? Chirurg dziecięcy z którym konsultowałem "guzek" po kilkunastosekundowym badaniu ręką był pewny, że to torbiel. Nie zlecił żadnych dodatkowych badań, np usg, w celu wyeliminowania bardziej poważnych spraw. Jednocześnie nie zalecił usuwania torbieli (nie ma na razie dolegliwości) argumentując że jest ryzyko odnowienia więc skoro nie ma dolegliwości lepiej na razie nie ruszać. Czy takiej diagnozie można zaufać

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety tak to jest z torbielą Beckera. Jeżeli nie daje ona żadnych objawów nie ma powodów do obaw.