Problem z jąkaniem i wadą wymowy

mam problem z wada wymowy. jak można tego unikac albo zlikwidować ponieważ zdaza się ze nie mogę nic powiedzieć lub się zapytać bez jąkania? co z tym zrobic
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Nie wiem, ile masz lat, czy jesteś osobą pełnoletnią, czy dzieckiem. Jeżeli jednak masz wady wymowy, jąkasz się, to powinieneś/powinnaś udać się do logopedy, który mógłby zdiagnozować Twoje zaburzenia mowy i zaproponować odpowiednią terapię logopedyczną. Ważne jest też, czy Twoje problemy z wymową (np. jąkanie) ma charakter emocjonalny, psychologiczny, czy zaburzenia mowy wynikają np. z zaburzeń w budowie aparatu artykulacyjnego. Koniecznie skonsultuj się z logopedą!
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam.
Najlepiej byłoby skonsultować się osobiście z logopedą, specjalistą od terapii jąkania. Logopeda po dokładnym zbadaniu zaleci odpowiednie ćwiczenia.
Pozdrawiam.