Złożenie reklamacji aparatu ortodontycznego

Szanowni Panstwo, na jakiej zasadzie mozn zareklamowac aparat ortodontyczny?mam aparat ortodontyczny samoligaturujacy z klapkami, poinformowano mnie ze aparat nie jest wyzszy bo klapka wchodzi w zamek co jest totalna nieprawda, aparat zatrzymuje mi sie na ustach gdy mowie, a w moim zawodzie nie moge sobie na to pozwolic. Ortodonta zaproponowal mi pokrycie polowy kosztow kolejnego aparatu, lecz juz za ten zaplacilam ponad 3 tysiace.Czy moge go zareklamowac?

Witam. Przede wszystkim sugeruję, aby złożyła Pani reklamacja na piśmie jasno określając jaka rekompensata Panią satysfakcjonuje. Poza tym może Pani złożyć reklamację w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumenta i Okręgowej Izbie Lekarskiej.