Diagnoza sarkoidozy a uderzenia gorąca

Mam 53 lata. 24 lata temu zdiagnozowano u mnie sarkoidozę(2 lata Encorton-obecnie remisja). Od ok.3 m-cy zaobserwowałam u siebie niską temp. ciała 35,4-35,8st., nadmierną męczliwość po wysiłku(np. szybki godzinny marsz), zimno nie do opanowania, zapadanie w sen. Z racji tego, że przechodzę menopauzę to zimno przeplata się z uderzeniami gorąca i temp. ciała wzrasta na kilka chwil o parę kresek, po czym się obniża. Cały czas odczuwam dyskomfort związany z powyższym stanem. Jaka może być przyczyna?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane zaburzeniami gospodarki hormonalnej. Wskazana jest wizyta u specjalisty endokrynologa. Do poradni endokrynologicznej w ramach NFZ wymagane jest skierowanie.