Tabletki z katalazą na siwienie włosów

zakupiłem w sklepie internetowym tabletki z katalazą żeby przeciwdziałąć siwieniu czy takie tabletki żeczywiście działąją(go away grey)

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, wykazano, że jedną z przyczyn siwienia włosów, może nagromadzenie nadtlenku wodoru w mieszkach włosowych, wynikające ze spadku aktywności katalazy ( katalaza rozkłada nadtlenek). Nadtlenek wodoru hamuje produkcję melaniny i powoduje spadek aktywności enzymów odpowiedzialnych za naprawę uszkodzeń włosów. Jednakże, nie ma dowodów jednoznacznie stwierdzających skuteczność preparatów zawierających zewnatrzpochodną katalazę.