Wyniki badań - alat i aspat

Robiłem badania aspat. Wynik wyszedł 98.2 i alat 220.4. Co znaczą te wyniki?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Ma Pan podwyższone enzymy wątrobowe, co wskazuje na pewne uszkodzenie miąższu wątroby, które może wynikać z szeregu chorób, m.in. wirusowego zapalenia wątroby, uszkodzenia polekowego (salicylany, fibraty, leki p/cukrzycowe), toksycznego, marskości wątroby, żółtaczki, niewydolności serca i wielu innych. Proszę zgłosić się do lekarza, który ustali najbardziej prawdopodobną etiologię i zaproponuje dalszą diagnostykę i leczenie.