Analiza wyniku badania na Helicobakter pylori

Witam, niedawno zrobiłam sobie badanie na obecność helikobakterii w organizmie. To badanie wykonano mi z krwi. Mam przed sobą wynik, ale nie znam się na jego analizie. Jest tam napisane coś takiego: Helicobacter pylori IgG 2,89 U/ml, wynik ujemny: poniżej 0,9, wynik niejednoznaczny: powyżej 0,9-1,1, wynik dodatni: powyżej 1,1. Badanie zostało wykonane testem firmy Siemens, metodą immunochemiczną na aparacie Immulite. Proszę bardzo o dopowiedź i z góry dziękuję. Małgośka
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Testy serologiczne pozwalają rozpoznać zakażenie bądź nosicielstwo, o czym świadczy dodatni wynik wykonanego przez Panią badania. Jeśli wynik połączony jest z objawami klinicznymi, powinna się Pani skonsultować ze specjalistą gastroenterologiem, który zadecyduje, czy potrzebna jest dalsza diagnostyka z oceną błony śluzowej żołądka i dwunastnicy (gastroskopia) bądź zastosuje leczenie empiryczne (antybiotyki + leki zmniejszające wydzielanie kwasu żołądkowego).