Co jeść po założeniu aparatu ortodontycznego?

Dzień dobry, wczoraj zalozylam aparat ortodontyczny. Staram sie jeść w miare rozdrobnione produkty, ale czy to normalne, ze czuje lekki ból/dyskomfort podczas gryzienia np malych kawałeczków cebulki lub pomidorów z jajecznicy? Co mam w takim razie jeśc? I czy możliwe będzie zjedzenie normalnego obiadu, np za tydzień?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

w pierwszaym okresie po założeniu aparatu opisane objawy są jak najbardziej normalne - również aktywacja aparatu podczas kontroli będzie nasilać objawy
jemy wszystko potraktowane blenderem
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Po założeniu aparatu ortodontycznego potrzeba czasu ( jego długość zależy od indywidualnych predyspozycji ), aby tkanki jamy ustnej oraz same zęby "przyzwyczaiły" się do nowej sytuacji. Najlepiej w tym czasie spożywać półpłynne pokarmy, rozdrobnione.
Nie potrafię powiedzieć, kiedy będzie Pani w stanie zjeść normalny obiad - niektórzy potrzebują kilku dni, inni tygodnia ... Proszę uzbroić się w cierpliwość i stosować zalecenia Pani ortodonty.