Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 3 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy istnieje inny sposób wyleczenia przodozgryzu niż aparat ortodontyczny?

Dzień dobry. Czy istnieje inny sposób wyleczenia przodozgryzu niż aparat ortodontyczny? Mam dużo zębów mlecznych, a mój ortodonta odradzał zakładanie aparatu, twierdząc, że istnieje szansa na utratę zębów (nie mam zawiązków zębów stałych). Czy można podjąć się leczenia chirurgicznego bez konieczności noszenia aparatu? Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Zmiana rysów twarzy za pomocą aparatu [Specjalista radzi]

W nocy zaciskasz zęby do tego stopnia, że rano budzisz się z bólem żuchwy? Cierpisz na bóle głowy, karku, szumy w uszach? Masz zbyt wąskie usta lub twoja twarz wygląda na wiecznie zdziwioną? Te problemu mogą wynikać z nieprawidłowej budowy szczęki lub złego wypełniania zębów po leczeniu. Warto wybrać się wtedy do stomatologa, który może zaproponować założenie aparatu ortodontycznego.

Moim zdaniem można. Osobiście odbudowuję zęby w zgryzach głębokich i tyłozgryzach przywracając prawidłowy zgryz. Jeżeli ma Pani zęby mleczne to takiej przebudowy będą wymagać. Osobiście uważam, że operacja jest dużą ingerencją. Nie wiem jak dużą wadę Pani posiada. Jeśli zęby dolne można cofnąć do kontaktu z siekaczami górnymi to myślę, że wadę można wyrównać odpowiednią przebudową zębów. Do lepszej oceny potrzebuje zdjęcia Pani zgryzu.pozdrawiam

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety