Leczenie zębów przed założeniem aparatu ortodontycznego

Witam. Mam pewnien problem. Ponieważ od września chciałabym założyć sobie aparat ortodontyczny na górny łuk lecz lewa 2-jka Leczenie dziurawa od strony jamy ustnej nie widać tego z zewnątrz i ''zaraża'' również 1-nkę ) natomiast prawa 3-jka bardzo wystaje, nie mieści się miedzy 2-jką a 4-ką tzw ''wampirzy kieł'',że tak to prościej ujmę.Co w tym przypadku będzie konieczne? ekstrakcja prawej 3-jki i tej nieszczęsnej dziurawej lewej 2-jki?Można wyleczyć 2-jkę przed nałożeniem aparatu?

Witam. Nie tylko można ale trzeba wyleczyć wszystkie zęby, ortodonta nie rozpocznie leczenia jesli zęby. Prawdopodobnie nie będzie potrzeby usuwania zębów a jesli tak to ewentualnie czwórkę.

Przed założeniem aparatu trzeba wyleczyć wszystkie zęby, oprócz tych, które będą musiały być usunięte ze wskazań ortodontycznych. Najlepiej najpierw zgłosić się na konsultację do ortodonty, żeby wiedzieć, czy nie planuje on usuwać żadnych zębów, a dopiero potem zacząć leczenia. Ani dwójek ani trójek ortodonci raczej nie usuwają.

Przed leczeniem ortodontycznym trzeba wyleczyć wszystkie zęby. Jeżeli konieczna jest ekstrakcja zęba ze wskazań ortodontycznych to najczęściej ósemki, lub przedtrzonowce czyli albo czwórka albo piątka. Oczywiście bez pantomogramu i diagnozy wady nie można jednoznacznie powiedzieć który ząb i czy w ogóle któryś będzie wymagał ekstrakcji

Przed założeniem aparatu powinna być przeprowadzona pełna sanacja jamy ustnej , WSZYTKIE ubytki powinny zostać wyleczone , a ewentualne zęby do usunięcia usunięte, należy jedna zwrócić uwagę ,że nowoczesna ortodoncja w większości przypadków obywa się bez usuwania zębów