Skrzywienie dolnych zębów miesiąc przed zdjęciem aparatu

Witam. Od 2 lat leczę się ortodontycznie. Miesiąc przed zdjęciem aparatu moje dolne zęby uległy nagłemu skrzywieniu (były idealnie równe, ale spadły 2 zamki i zgryz natychmiast się pogorszył). Mimo to lekarz nalega na zdjęcie aparatu, twierdząc, że doklei zamki 2 tygodnie przed planowanym zdjęciem, zęby się naprostują i to wystarczy. Mam wątpliwości czy ta decyzja jest słuszna. Czy po ustawieniu zębów nie powinny one mieć trochę czasu na ustabilizowanie się? Z góry dziękuję.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Proponuję wyrazić swoje niezadowolenie i obiekcje dotyczące tego pomysłu, skoro w momencie odpadnięcia dwóch zamków tak szybko nastąpiła zmiana to istnieje ryzyko, ze po zdjęciu całego aparatu może być jeszcze większy problem.
Pozdrawiam