Strzykanie i ból żuchwy

Strzyka mi w żuchwie ( prawy ssż), do końca nie dam rady otworzyć ust ( czuje blokadę,kluje,strzykawki). Doktor powiedział że mam wadę dotylnia, której ją nie widzę. Są zachowane triady,może linia centralna jest nie równa, chyba z 3mm odchylenia( żuchwa w lewo ucieka). Lekarz powiedział że szyna relaksacyjne i aparat czynnościowy di wysunięcia żuchwy. I tu mam pytanie czy ją mam ta wade,czy może lekarz chce tylko zarobić?

Na podstawie opisu nie można postawić diagnozy. Lekarz swoją opinię wyraził na podstawie przeprowadzonego badania. Oczywiście może Pani konsultować się z innymi specjalistami, jednak osobiście. Przy takich dolegliwościach konieczne jest wdrożenie leczenia, gdyż zarówno wada jak i objawy będą się pogłębiać.

Witam,
mówiąc o wadzie dotylnej , w przypadku problemów ze stawami skroniowo-żuchwowymi doktor miał na myśli ułożenie tzw głowy żuchwy w stawie.Jeżeli jej (może być obu - prawej i lewej) położenie jest nieprawidłowe to objawiać będzie się bólem , nieprawidłowym zamykaniem/otwieraniem ust , strzykaniem , lub klikaniem w stawie. Nie leczone - doprowadzi do trwałych zmian w stawach. Podstawową metodą leczenia jest właśnie stosowanie szyn okluzyjnych , które ustawiają żuchwę w tzw relacji centralnej . Pozytywne efekty zazwyczaj widoczne są po dość krótkim czasie. Myślę,że lekarz wie co robi.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło