Podjęcie leczenia przy tyłozgryzie

proszę o pomoc mam 25 lat i krzywe górne jedynki wróciłam właśnie od ortodonty i powiedział że oprócz krzywych jedynek mam tzw tyłozgryz. ten lekarz nie chce się podjąć leczenia aparatem bo o to mi właśnie chodziło ponieważ jak twierdzi straciłam dużo zębów a nie mam tylko 7 na górze czy w takim przypadku jest możliwość założenia aparatu?

W przypadku tyłozgryzu mamy na ogół do czynienia z jednym z dwóch przypadków. W jednym mamy cofnięta żuchwę, zwyrodnienie stawu skroniowo-żuchwowego i skrzywienie kręgosłupa. W drugim mamy zbyt krótką żuchwę. W pierwszym stosuje się najpierw aparat ortopedyczny wysuwający żuchwę, potem ustawia się zęby aparatem stałym. W drugim - stosuje się zabieg chirurgicznego wydłużenia żuchwy. Bez dokładnego badania nie podejmuję się doradzania co dalej. Pozdrawiam