Leczenie tyłozgryzu u 18-latka

Mam 18lat i tyłozgryz do tego górne zęby są skrzywione do środka do jamy ustnej. Co w takiej sytuacji powinienem zrobić ? Gdzieś słyszałem że tyłozgryz można dopiero od 21roku życia operacyjnie bo aparaty wyciagajace dolna szczękę nie mają sensu w tym wieku ( 18 lat) Chce mieć proste zęby i pozbyć się tyłozgryzu co powinienem zrobić ?

Wszystko zależy od rodzaju wady. Jeśli żuchwa ma właściwą długość ale jest cofnięta, można a nawet należy wysunąć ją jak najszybciej. Jeśli żuchwa jest za krótka - co zdarza się rzadko - wtedy czeka pana zabieg chirurgiczny pp 21rż.