Brak odczuwania przyjemności podczas stosunku

Dzień dobry. Mam 20 lat i mam problem z odczuwaniem przyjemności podczas seksu. Osiągam orgazm łechtaczkowy i tylko podczas jednego sposobu masturbacji. Podczas seksu nie czuję nic. Czy może to być związane z przykrymi doświadczeniami seksualnymi do których doszło kilka lat temu? I czy jest szansa, abym czuła przyjemność podczas seksu? Do seksuologa wstydzę się iść i wolałabym poradzić sobie jakoś bez tego. Przede mną dopiero pierwsza wizyta u ginekologa.

Dzień dobry.

Brak przyjemności podczas seksu kwalifikuje się jednak przynajmniej do konsultacji psycho- lub seksuologicznej. Możliwe, że wspomniane, wcześniejsze doświadczenia mogły skutkować Pani obecnym problemem. Z drugiej strony - brak przyjemności może wynikać również na przykład z braku satysfakcji w związku bądź - jeżeli nie ma Pani stałego partnera - właśnie z powodu uprawiania "przypadkowego" seksu.
Tak czy inaczej - sugerowałbym jednak przełamanie wstydu i skorzystanie z pomocy specjalistów. Pani problem z całą pewnością będzie przez nich potraktowany jako naturalny - bo takim też jest.

Pozdrawiam.