Czy konieczne jest podawanie probiotyku niemowlęciu?

Witam. Mój miesięczny synek przyszedł na świat poprzez nagle cesarskie cięcie z powodu komplikacji porodowych. Jest na mleku modyfikowanym ponieważ wystąpił absolutny zanik laktacji, więc była to jedyna opcja karmienia. Czy w związku z cesarskim cięciem i karmieniem mlekiem modyfikowanym powinnam podawać mu jakiś probiotyk lub suplement w celu poprawy odporności i budowy lepszej flory bakteryjnej? Pozdrawiam

Szanowna Pani, była moda na podawanie różnych probiotyków aczkolwiek niestety nie wiem jak to teraz wygląda. Dobrze by było spytać neonatologa lub pediatrę