Czy mam szansę na rentę?

Witam bardzo serdecznie! Mam wielką prośbę o odpowiedź na moje pytanie. Od kilku lat ciepię na cukrzycę typu 1 i na powikłanie jej w formie nadciśnienia tętniczego, od pewnego czasu uaktywniło się u mnie reumatoidalne zapalenie stawów (pojawiły się guzki reumatoidalne na dłoniach z towarzyszącym silnym bólem). Czy przy takich schorzeniach mam szansę na rentę z tytułu częściowej niezdolności do pracy? Mam 27 lat i te choroby sprawiają mi wiele cierpienia.

27 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

W Pana przypadku, choroby, na które Pan cierpi są nieuleczalne i zwykle mają postępujący charakter.

Może Pan spróbować starać się o rentę albo o częściowe inwalidztwo - zajmują się tym dwie odrębne jednostki.

Czy ma Pan szanse na przyznanie świadczeń trudno mi powiedzieć, gdyż nie znam zaawansowania chorób i Pana stanu zdrowia - najlepiej porozmawiać na ten temat ze swoim lekarzem prowadzącym cukrzycę i reumatoidalne zapalenie stawów. Warto również zgromadzić dokumentację na temat swoich schorzeń, ich przebiegu i zaawansowania.

Pozdrawiam