Jak radzić sobie z tym bruksizmem?

Dzień dobry, mam problem z bruksizmem. Od dwóch lat noszę aparat ortodontyczny, niestety nie pomógł w walce z problemem, a za dwa miesiące mam termin zdjęcia aparatu. Bardzo proszę o poradę, co należy zrobić po zakończeniu leczenia ortodontycznego? Czy botoks jest dobrym rozwiązaniem? Wiem, że taka porada nie zastąpi konsultacji stacjonarnej, ale chcę zasięgnąć opinii więcej niż jednego specjalisty.

Radzę skonsultować się z fizjoterapeutą specjalizującym się w technice P-DTR w celu ustalenia przyczyn takich objawów. Druga rzecz to kwestia ewentualnej asymetrii czaszkowo-zgryzowej i jej konsekwencji a także ustalenia zgryzu neuromuskularnego - optymalnej zrelaksowanej pozycji żuchwy i dopasowania do niej na nowo zębów. Pozdrawiam