Jak zwalczyć chęć masturbacji?

jak zwalczyć chęć masturbowania śie co ztym zrobić ja nie czuję mego penisa w pochwie co robić aby odzyskać czucie
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Objaw, który Pan zgłasza jest bardzo niepokojący. Być może nie jest to wina masturbacji a zaburzeń nerwowych. Odnośnie samej masturbacji to wola jej zaprzestania może wyjść tylko od Pana. Sama w sobie nie jest ona groźna dla zdrowia jednak może powodować uzależnienie i brak satysfakcji seksualnej podczas zbliżenia. Radziłbym zasięgnąć pomocy u seksuologa.

Potrzebne jest "przestawienie się" Pana organizmu na kontakty waginalne z autoerotyzmu.
Pierwszym warunkiem jest zaprzestanie, a w każdym razie znaczne ograniczenie masturbacji.
Na Pana miejscu skontaktowałbym się z lekarzem seksuologiem.
Rokowanie jest korzystne, ale terapia trochę trwa. Pozdrawiam.