Koferdam przy leczeniu kanałowym

Witam Czy jeśli stomatolog przy leczeniu kanałowym będzie używał koferdamu to czy tak jak przy normalnym zabiegu będę miał włożoną z boku rurkę odsysającą ślinę? Patrzą na zdjęcia takich zabiegów tego nie widzę a bez rurki nie dam rady poddać się takiemu leczeniu tym bardziej, że mam też problem z zatokami i muszę przełykać mogę się zakrztusić. I czy jest też możliwość odsysania drugą rurą nadmiaru śliny z okolic języka przy takim leczeniu bo przy normalnym także higienistka u mnie to stosowała.

Dzień dobry,
zawsze jest możliwość usunięcia nadmiaru śliny. Myślę, że na zdjęciach nie pokazywano ssaka tylko z tego powodu, żeby zdjęcie było bardziej przejrzyste. Poza tym może Pan przed zabiegiem poprosić lekarza i asystę o szczególną uwagę, żeby nie musiał się Pan obawiać zakrztuszenia.