Oboje rodzice piją - czy mogę sobie jakoś pomóc?

Mam 15 lat, w swoim życiu przeżyłam wiele. Najdotkliwszą dla mnie rzeczą jest to, że rodzice piją... Często, jak miałam kilka lat, widziałam jak po pijaku tata bije mamę, wrzeszczy na nią, wyzywa od najgorszych. Ja tego nie rozumiałam, moja starsza o 10 lat siostra zawsze reagowała. Mama często mówiła, że się wyprowadzi, pytała się mnie z kim bym została - z nią czy z tatą. Często widziałam jak chodzą pijani po domu, jak prawie zabijają się schodząc na dół - już nie mogłam tego wytrzymać, ale siedziałam w pokoju, zamknięta, myśląc, że ten koszmar się w końcu kiedyś skończy! Przez jakieś pół roku nie było tak źle, ale kilka dni temu, mama przyszła do mnie (była trzeźwa, bo do pracy szła) i powiedziała, że tata chce ją uderzyć, gdy przyszedł, wrzeszczałam do niego żeby przestał, żeby nie przy dziecku (przy mnie) i wyszedł...

Ja tego psychicznie nie wytrzymuję, cały czas płaczę gdy o tym pomyślę. Mam myśli samobójcze, np. co by było gdyby mnie zabrakło tutaj. W nocy myślę sobie jak to zrobić, pociąć się, wbiec na trasę pod samochody, skoczyć z wysokości... Zostałam z tym wszystkim sama, siostra się wyprowadziła, jedynie na kogo mogę teraz liczyć to moja przyjaciółka - gdyby nie ona, to nie miałabym dla kogo żyć i już pewnie bym nie pisała tego listu. Proszę o pomoc, bo nie wiem czy mam coś robić, czy żyć dalej z tym i czekać aż w końcu będę mogła się stąd wyprowadzić?

Witam!

Bardzo dobrze, że napisałaś ten list, choć sądzę, że wiele musiało Cię kosztować opisanie swojej sytuacji. Musisz czuć się bardzo samotna i opuszczona. Rodzice, nadużywający alkoholu nie zapewniają Ci podstawowych psychicznych potrzeb - bezpieczeństwa, czułości, ciepła, miłości i oparcia. Jesteś przy tym świadkiem domowej przemocy.

Jednak są ośrodki, gdzie możesz znaleźć dla siebie pomoc i wsparcie. Zachęcam Cię do skorzystania z telefonu dla dzieci i młodzieży (116 111). Tam uzyskasz informacje na temat placówek, gdzie możesz znaleźć pomoc w swojej okolicy. Warto, żebyś spróbowała skontaktować się z tym telefonem, ponieważ jesteś młodą osobą i Twoje życie może się jeszcze zmienić. Masz szansę na to, by żyć w spokoju i czuć się szczęśliwą.

Pozdrawiam