Od jakiego czasu można podawać dziecku mleko ze sklepu?

Witam. Od jakiego czasu mozna podawac dziecku mleko krowie ze sklepu, jesli moj 9-miesieczny syn pije bebilon pepti 2 od pierwszego miesiaca zycia. Poniewaz po normalnym mleku modyfikowanym wymiotuje i ma bole brzucha. Ale je wszystko, lacznie z jogurtami. Wymiotuje tylko po mleku. Prosze o pomoc.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Problem wprowadzania do diety dziecka pełnego mleka krowiego stanowi przedmiot wielu dyskusji wśród ekspertów zajmujących się żywieniem. W zasadzie po ukończeniu przez dziecko 1. roku życia nie ma przeciwwskazań do wprowadzenia mleka krowiego, musimy jednak pamiętać, że dostępne u nas preparaty są ubogim źródłem żelaza, dlatego przyzwyczajenie dziecka do spożywania znaczących ilości zwykłego mleka krowiego może skutkować rozwojem niedokrwistości.

Nie zaleca się podawania mleka krowiego u tak małych dzieci. jeśli po mleku modyfikowanym dziecko wymiotuje po mleku krowim objawy mogą bć bardziej nasilone. Warto skonsultować się z lekarzem, który zapisuje bebilon pepti aby ustalić dalsze postępowanie. Pozdrawiam