Opiaty we krwi - jak długo są wykrywalne?

Mam pytanie. Czy 21 ng/ml opiatów we krwi to dużo czy mało? Jak to jest obliczane? Czy moje reakcje psychofizyczne były zaburzone? Czułem się dobrze, lecz przy wyrywkowej kontroli zatrzymano mi prawo jazdy po ok. 40 godzinach od zażycia.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

próg wykrywalności opiatów we krwi wynosi 20 ng/ml. Każde stężenie powyżej jest dowodem na obecność opiatów we krwi, niezależnie od momentu zażycia. Zgodnie z polskim prawem, prowadzenie samochodu pod wpływem opiatów jest zabronione, niezależnie, czy jest to stężenie bliskie progowemu (jak u Pana), czy wyższe. W związku z tym interwencja policji była uzasadniona.

Opiaty mogą zaburzać zdolność koncentracji i postrzegania (co warunkuje bezpieczną jazdę autem), nawet jeżeli kierowcy wydaje się, że wpływu nie odczuwa i że czuje się "normalnie".

Pozdrawiam serdecznie