Problem z kontaktami w rodzinie

Witam! Mieszkam w Niemczech za rok mój syn idzie do pierwszej komuni św,i niewiem czy zaprosić na komunie moja siostrę,która mieszka w tym samym mieście co ja ale nie mamy juz kontaktu ponad 2 lata.poklocilysmy sie,powiedzialysmy sobie rożne przykre rzeczy jak to w kłótni.ale ona na koniec zagroziła mi ze mnie odda do tzw jugendamt . Ze mi mogą dziecko kontrolować i ze mnie odda na leczenie.mam taki wielki żal do niej i nie umiem wybaczyć tego co powiedziała .ona nie chce mnie znać.co zrobic?

Witam
Pisze Pani, że zastanawia się nad zaproszeniem siostry na komunię, a jednocześnie - że nie może Pani jej wybaczyć... Czy samo myślenie o możliwości zaproszenia siostry nie jest krokiem w kierunku wybaczenia? Po co chciałaby Pani siostrę zaprosić? Co Pani dałoby zaproszenie jej na rodzinną uroczystość? Co by to mogło zmienić w Waszych relacjach? Co by się stało z Waszymi relacjami, gdyby Pani siostry nie zaprosiła? Czego Pani oczekuje od siostry w związku z tym zaproszeniem? Proszę sobie zadać te i kolejne pytania i przemyśleć, czego Pani chciałaby w Waszej relacji i na tej podstawie podjąć decyzję.
Pozdrawiam
Renata Respondek