Przemoc w rodzinie siostry

Witam serdecznie proszę mi pomoc martwię się o siostrę i jej dziecię ponieważ mąż jam bije i wyzywa jam od najgorszych opieka nic nie mogą jej , nie wiem co robić przyjezdne do nasz mama i chce szuka mieszkania żeby opieka społeczna opieka społeczna pomogą jak coś się stanie Wedy pomaga prosze o pomoc bardzo dzikuje kasia

Witam,
siostra może także szukać pomocy w organizacjach zajmujących się pomocą ofiarom przemocy jak np. Niebieska Linia. Pozdrawiam.

Pierwszym krokiem w sytuacji występowania jakiejkolwiek przemocy jest wezwanie policji. Patrol podczas interwencji powinien założyć tzw. Niebieską Kartę, która służy dokumentacji przemocy w danej rodzinie i ewentualnie może być dowodem w sądzie.
W razie występowania dalszych problemów w Warszawie są dostępne darmowe konsultacje psychologiczne i prawne w Centrum Praw Kobiet. Jest to fundacja, która specjalizuje się w pomocy takim osobom jak Pani siostra. Jest także w stanie zapewnić zastępcze miejsce zamieszkania.

Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Urbanowicz

Dzień dobry,

Siostra zawsze może skorzystać bezpłatnie z pomocy w Ośrodkach Interwencji Kryzysowej, gdzie dostępna jest m.in.: pomoc prawna, psychologiczna, socjalna.