Taromentin i Augumentin a pokrzywka i obrzęk u 4,5-letniej córki

Moja córka 4,5 roku kilka razy brala taromentin ktory bardzo dobrze znosiła. Półtora miesiąca temu na zapalenie ucha dostala augmentin. Po wzięciu ostatej dawki dostala nardzo dużej pokrzywki i obrzeku na dloniach i stopach. Nasz pediatra uznal ze to prawdopodobnie od antybiotyku. Dzis corce inny lekarz, dyżurny na pogotowiu, zapoznany z historią uczulenia przepisal jej znow taromentin a ja się boje bo to przecież ta sama substancja? Nie ma innego lekarza.

Lek. Tomasz Budlewski

Być może uczulenie powstało na jakąś dodatkowa substancje zawartą w augmentin, jeżeli na taromentin nie było uczulenia to raczej nie powinno być i tym razem. Lekarz po przeanalizowaniu wszelkiej dokumentacji odpowiednie leczenie. W razie pojawienia się jakichkolwiek objawów Proszę od razu udać się do lekarza.

Aleksander Ropielewski

Ja również obawiałbym się podania dziecku tego samego antybiotyku bez upewnienia się, że poprzednia reakcja alergiczna nie wynikała z przyjęcia augmentinu. Sugeruję nie stosować leku i kontakt z lekarzem i prośbą o przepisanie innego antybiotyku.