Wysoki puls a niedomykalność zastawki serca

WITAM. Od ok. miesiąca mam dość wysoki puls od 85-110, przy czym ciśnienie jest ok . Jestem w 23 tyg. ciąży. Wybrałam się do lekarza kardiologa , stwierdził umiarkowaną niedomykalność zastawki mitralnej i śladową trójdzielnej i aortalnej. Powiedział ,że to nie jest nic poważnego , trzeba kontrolować i przepiał ISOPTIN 40. Lekarz zapewnił , że nie jest to lek szkodliwy dla dziecka. Moje pytanie czy lek faktycznie jest bezpieczny dla płodu, u mnie zauważyłam większą senność.

Aleksander Ropielewski

Jeżeli lekarz uznał, że korzyści z leczenia isoptinem przewyższają potencjalne ryzyko to proszę stosować lek, jednak nie jest on w pełni bezpieczny dla płodu.