Zgrubiona i pofalowana płytka paznokcia

Witam, jestem kobietą, i odkąd pamiętam mam bardzo grube i szerokie paznokcie dłoni. I być może nie przejmowałabym się tym, ale paznokcie - szczególnie kciuków - są zgrubione i pofalowane - płytka paznokcia nie jest płaska, przypomina raczej falę. Próbowałam różnych minerałów i specyfików, jednak nic nie działa długotrwale. Póki co najlepiej sprawdziło się "Regenerum" - jednak krótkotrwale. Czy tak już zawsze będzie? Co powinnam stosować a czego unikać? Być może to niedobór czegoś?

Witam. Opisane objawy mogą być wynikiem niedoboru wapnia, selenu czy cynku. Mogą jednak świadczyć również o schorzeniach takich jak grzybica czy łuszczyca. Myślę że w tej sytuacji warto skonsultować się z dermatologiem który przeprowadzi bezpośrednie badanie.

Niestety bez obejrzenia paznokci trudno jest Pani poradzić. Nie zaszkodzi zbadać: morfologię krwi, poziom glukozy na czczo i TSH. Czy w przeszłości wykonywała Pani jakieś zabiegi na paznokciach (tipsy, żel itp.) i czy ma Pani zwyczaj "skubania skórek" przy macierzy paznokcia. Czy ma Pani jakieś problemy ze skórą. Jakie są paznokcie Pani rodziców?
Proszę spróbować odżywkę Si-Nail firmy Auriga.