Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 2 4 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co mi dolega - problemy z włosami

Od jakiegoś czasu zauważyłam u siebie dziwne objawy. Na poczatku osłabiła mi się płytka paznokci i teraz są strasznie łamliwe. Zaczęły wypadać mi włosy i widać, że się przerzedziły. Na dodatek od pewnego czasu strasznie się pocę, nawet na twarzy. Są dni, gdy nie jest za ciepło, a mi jest po prostu strasznie duszno. Mam zaledwie 18 lat i nie wiem, czy może mi dolegać coś poważnego.
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Szanowna Pani, problemy z włosami i paznokciami mogą wskazywać na niedobory pierwiastków (szczególnie żelaza) lub witamin. Proponuję wizytę u lekarza i wykonanie podstawowych badań (morfologia krwi z rozmazem), aby wykluczyć anemię, która może powodować także objawy, takie jak duszność i osłabienie.

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety