Co może znaczyć takie pieczenie twarzy?

Dzień Dobry Mam taki problem a ten problem dotyczy mojej twarzy jak wracam z pracy moja twarz zaczyna mnie piec robi się czerwona i tak mam do samego wieczora czego może być to wynikiem ?

Dzień dobry,

aby ustalić przyczynę opisywanego przez panią problemu należałoby przeprowadzić szczegółowy wywiad kosmetologiczny, ponieważ przyczyn takiego zachowania skory może być wiele (np. czynniki zewnętrzne, stan skory, pielęgnacja). Warto również zrobić badanie i diagnostykę skory.

Pozdrawiam

Justyna Sobczyńska

Flawless skin

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

niestety na podstawie przesłanego opisu trudno stwierdzić jednoznacznie co Panu dolega. W tej sytuacji warto skonsultować się z internistą, który w razie potrzeby, na podstawie szczegółowego wywiadu będzie mógł zlecić ewentualne badania lub skierować Pana do odpowiedniego specjalisty.

Istnieje wiele czynników, które mogą powodować opisane przez Pana objawy. Być może zaczerwienienie na twarzy pojawia się w wyniku nagłej zmiany temperatury otoczenia, lub jest reakcją alergiczną na stosowane przez Pana kosmetyki do pielęgnacji skóry, których używa Pan po powrocie do domu? Może Pana układ pokarmowy nie toleruje pewnych składników pokarmu, dlatego proszę się również zastanowić, czy spożywane przez Pana posiłki po zakończeniu pracy nie nasilają tych objawów.

Poniżej znajdzie Pan inne możliwe przyczyny występowania zaczerwienienia na twarzy:

https://uroda.abczdrowie.pl/zaczerwienienia-na-twarzy

Zachęcamy także do przeczytania odpowiedzi specjalistów abcZdrowie na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-mam-taka-czerwona-twarz-i-jak-sie-z-tym-uporac

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zaczerwienienie-i-napiecie-skory-twarzy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jaki-inny-krem-moge-stosowac-do-mojej-skory

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.