Czy mój aparat został założony odpowiednio?

Dzień dobry, ostatnio oglądałam dużo filmów o zakładaniu aparatu i większość osób przy/po zakładaniu miało kolorowe kropki na nim, które podobno wyznaczają ułożenie zamków na zębie (te, które się później ścierają). Ja również miałam założony aparat kosmetyczny, a nie miałam takich kropek i ortodonta zakładał zamki bez nich. Czy to normalne, czy po prostu mój ortodonta nie przyłożył się do zakładania? Mój ortodonta nie ma wielu opinii i zaczynam się obawiać o jego kompetentność.

Czasami zakładane zamki mają jedynie wgłębienia zastępujące owe kolorowe kropki, a czasami - nie wspominając o tym - bo wszak chciała Pani aparat kosmetyczny - ortodonta usuwa te plamki bezpośrednio po założeniu aparatu tak, by zamki były jak najmniej widoczne. Proszę zapytać o to swojego ortdontę i sytuacja się wyjaśni. Pozdrawiam serdecznie