Czy moje dolegliwości kwalifikują mnie do uzyskania orzeczenia o niepełnosprawności?

dzień dobry, mam nietypowe pytanie. otóż chciałabym złożyć wniosek o orzeczeni9e niepełnosprawności - ale nie wiem, czy "załapię się" na 2 grupę... choruję na: cukrzycę typu 2, nadciśnienie tętnicze - przeszłam operację żylaków kończyny dolnej (stan po zapaleniu żyły - nie głębokiej), usunięty woreczek żółciowy, guz na tarczycy, otyłość olbrzymia (ważyłam 160kg, teraz po usunięciu woreczka zeszłam do 143, ale na razie waga stoi w miejscu), zmiany zwyrodnieniowe stawów kolanowych i skokowych... proszę o odpowiedź...

Lek. Paweł Szadkowski

Musi Pani porozmawiać z Pani lekarzem prowadzącym, gdyż taka opinia wymaga dokładnego znania informacji o Pani stanie zdrowia, zbadania Pani, musi Pani tez spełniać takie warunki, jak: bycie osobą niezdolną do pracy zarobkowej, wymaganie opieki lub pomocy od innych, posiadanie problemów z codziennymi czynnościami i potrzeba urządzeń, które pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu — na przykład protezy, implantu ślimakowego itd.