Czy można odwrócić skutki leczenia ortodontycznego?

Witam, od ponad dwóch lat leczę się ortodontycznie. Niestety, efekty leczenia nie są zadowalające. Problemem jest zmiana rysów twarzy, na niekorzystne. Czy jest możliwość powrotu do stanu sprzed leczenia ortodontycznego? Czy po wyrażeniu zgody i podpisaniu odpowiednich dokumentów istnieje możliwość odtworzenia zgryzu sprzed leczenia ? Czy jako pacjent mam prawo żądać powrotu do stanu pierwotnego?

Leczenie ortodontyczne - jeśli nie dokonano nieodwracalnych zmian ( ekstrakcji, zabiegów chirurgicznych) można modyfikować w jego trakcie. Trzeba jednak najpierw stwierdzić dlaczego mamy do czynienia z wadą zgryzu - co ją spowodowało . Może być to decydujący czynnik warunkujący dalszy tok postępowania. Poza tym trzeba zbadać aktualny stan kości, zębów, przyzębia i całego organizmu. Pozdrawiam