Czy protezy całkowite można zastąpić protezami na miniimplantach?

Protezy. Czytałem w internecie o mini implantach. Mam bezzębie całkowite od około 15 lat. Czy protezy całkowite, które są bardzo niekomfortowe można zastąpić protezami na mini implantach? Szczególnie chodzi o protezę górną. Jej wyścielenie na całości podniebienia nigdy nie było zbyt komfortowe a raczej prowokowało do ściągania protez gdy nie zachodziła konieczność ich noszenia.

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

miniimplanty sprawdzają się bardzo dobrze w przypadku stabilizacji protezy dolnej
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Witam,
Mini implanty znacznie poprawiają komfort noszenia protez całkowitych. Stosuje się je w przypadku dużych niedoborów tkanki kostnej ,gdy nie decydujemy się na zabiegi regeneracyjne , lub ze względów ekonomicznych. Dzięki nim można zredukować płytę podniebienną protezy górnej , lub ustabilizować protezę dolną , jednak nadal pozostaje to rozwiązaniem "ruchomym"( wyciąganym).
Największy komfort uzyskać można dzięki mostom przykręcanym na implantach. Prace te są przymocowane "na stałe" a komfort użytkowania jest taki jak przy zębach własnych.
Do planowania zabiegu konieczne jest wykonanie tomografii (CBCT) .
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło
www.dentalcorner.pl