Czy zastosowanie aparatu spowoduje cofnięcie dolnych zębów?

Od 2 lat nie noszę aparatu stałego. Miałam wysunięta żuchwę i ortodoncja, która mówiła że się kwalifikuje do zabiegu, stwierdziła że spróbujemy aparatem cofnąć dolne zeby- dolne były przed górnymi. Teraz widzę, że po zdjęciu mi się żeby chcą cofać. Oprócz tego że są pochyłe, naciskają na górne żeby... A zuchwa jak była długa tak była. Mam 21 lat. Czy jest szansa na operację?

W większości przypadków progenii oprócz zbyt długiej żuchwy problemem jest również niedorozwój górnej szczęki i środkowej części twarzoczaszki (kości policzkowych itd.) Przed ewentualnym zabiegiem radzę rozważyć ortopedyczną rozbudowę szczęki. Pozdrawiam