Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 7 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

IgM w boreliozie

Witam, córka w czerwcu 2009 roku miała wynik Borelia 37 IgM. Od tamtego czasu nie brała żadnego antybiotyku na boreliozę, ponieważ miała mieć przerwe w leczeniu. 2 tygodnie temu zrobiłam jej badania i wyszło 19,21 IgM. Czy wynik może tak spaść, nawet jeszcze niżej? Po wakacjach mam jej ponownie zrobić badania. Córka ma 9 lat, po ugryzieniu kleszcza miała rumień i od razu brała antybiotyki. Pozdrawiam
ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam serdecznie.

Przeciwciała IgM są markerem wczesnego zakażenia krętkiem borelii - pojawiają się we krwi po 3-4 tygodniach od początku infekcji, po 6-8 tygodniach osiągają szczytowy poziom, a następnie zanikają najczęściej w ciągu pół roku (po zastosowaniu właściwego leczenia antybiotykami). Niekiedy mimo leczenia przeciwciała IgM mogą utrzymywać się we krwi jeszcze przez wiele miesięcy, dlatego najważniejszy w ocenie skuteczności terapii jest obraz kliniczny (zanik objawów choroby).

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy