Jak leczyć wszawicę u dziecka?

Witam mam 22 lata jestem matką dwójki dzieci mam taki problem wcześniej zauważyłam u synka wszy gdzie oni jeszcze do przedszkola nie chodzą w domu mamy czysto jedynie dzieci się bawią z córką sąsiadki czy możliwe żeby od niej mogło się dziecko zarazić lub gdzieś gdzie przebywaliśmy? oczywiście zrobiliśmy wtedy kuracje szamponem przeciw wszom i wyczesaliśmy dzieci są czyste my też byliśmy ale pojawił się znowu u mnie straszny łupiez myłam włosy zoxin med ale raczej najwidoczniej nie pomogło włosy czy myje codziennie czy co 2 dzień albo się przetłuszczają albo na nowo jest pełno łupieżu co w takiej sytuacji zrobić czy możliwe że po kilkutygodniowej kuracji przeciw wszom mogły wracać? Dodam ,że pościel ciuchy prałam w wysokiej temperaturze od razu wszystko zmieniałam co w takiej sytuacji mam robić ? Czy dermatolog może mi w tym pomóc?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

wszawica to problem, który niezmiennie powraca, pomimo tego, że obecnie mamy bardzo wysokie standardy higieny i porządku. Do zarażenia pasożytem najczęściej dochodzi przez kontakty dzieci z rówieśnikami, choć faktem jest, że wesz może być przeniesiona na ubraniu, np. czapce. W pozbyciu się tego problemu potrzebny jest upór, konsekwencja, a przede wszystkim bardzo staranne zastosowanie się do wskazówek w broszurze załączonej do środków zwalczających wszawicę. Jeśli Pani rzetelnie przeprowadziła kurację, bardzo solidnie wyczesała włosy wszystkich domowników, a następnie cały zabieg powtórzyła po siedmiu dniach, nie powinniście mieć już Państwo z wszawicą problemu. Ważne, żeby podobne działania podjęli rodzice w Państwa otoczeniu, by mieć pewność, że wszystkie możliwe ogniska pasożyta zostały zlikwidowane. Zapraszamy do lektury artykułów szczegółowo objaśniających procedurę postępowania:

https://portal.abczdrowie.pl/wszawica-glowowa

https://parenting.pl/wszawica-to-nie-wstyd-dowiedz-sie-jak-chronic-i-leczyc-swoje-dziecko

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/swedzenie-glowy-po-zarazeniu-wszawica

Pisze Pani, że po zastosowaniu kuracji doszło u Pani do podrażnienia skóry głowy, której objawami jest swędzenie, łupież oraz przetłuszczające się włosy. Ten stan może być konsekwencją zastosowanych środków zwalczających wszy. W tej sytuacji może pomóc pielęgnacja skóry głowy delikatnymi, hipoalergicznymymi szamponami. Jeśli problem będzie się utrzymywał, warto zwrócić się do dermatologa, żeby uzyskać profesjonalną diagnozę i propozycję leczenia. Poniżej linki omawiające interesującą Panią problematykę.

https://portal.abczdrowie.pl/lupiez

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-skutecznie-pozbyc-sie-lupiezu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.