Jak mam szybko schudnąć? Co robić?

Mam na imię Kinga i mam 12 lat, 70 kg i ok.160cm. Nie ćwiczę wcześniej próbowałam się ograniczyć w jedzeniu i udawało mi się przez 1-2 dni a później nadrabiałam to x2. Byłam u lekarza okazało się ze mam tarczycę. Jeżeli chodzi o choroby przewlekle to nie wiem mój przykładowy jadłospis: rano przed wyjściem do szkolny nic nie jem, czyli nie jem 1 i 2 śniadania po powrocie ze szkolny jem obiad po zjedzeniu opycham się pop cornem, żelkami i słodyczami kolacje jem prawie zawsze i jest to zbyt późno ok. 21-22 godz. I jest to raczej duża porcja. Proszę o pomoc Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Witaj.

Twoje dane dot. wagi i wzrostu oznaczają, że występuje u Ciebie otyłość. Przy tak dużej ilości zbędnych kg najlepiej gdybyś pozbywała się ich pod okiem specjalisty (lekarza pediatry i / lub dietetyka). Zachęcam, abyś poprosiła rodziców i jak najszybciej umówiła się na wizytę.

Zanim spotkasz się ze specjalistą koniecznie poczytaj na temat zdrowych nawyków żywieniowych linki poniżej: http://abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania, http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki.

Sposób, w jaki się odżywiasz wymaga wielu zmian. Przede wszystkim musisz zaczać jeść regularnie, 5 razy dziennie, najlepiej co 3 godziny. Śniadanie jest niezbędne, potem II śniadanie itd. To pomoże Ci powstrzymać "wilczy apetyt" w drugiej części dnia. Dodatkowo, regularne, o tych samych porach dostarczanie energii spowoduje, ze Twój organizm będzie nią lepiej gospodarował, łatwiej spalał. Brak śniadania to także ochota na słodycze.

Jedz zgodnie z piramidą zdrowego żywienia - link w załączeniu - http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite....
Jeżeli chcesz pozbyć się zbędnych kg to musisz przestać jeść te wszystkie niezdrowe, tuczące produkty jak: słodycze (w tym żelki), popcorn, chipsy, paluszki itd. Także słodzone napoje gazowane.

Pij dużo wody (1,5-2 l).
I bardzo ważne, abyś zwiększyła aktywność fizyczną - co najmniej 30 min dziennie musisz być w ruchu, lepsze efekty przyniesie godzina aktywności:)

Pamiętaj, że krótkotrwałe diety nie przyniosą żadnych efektów, dodatkowo mogą być niebezpieczne dla Twojego zdrowia. To co pomoże Ci to trwała zmiana nawyków żywieniowych oraz zwiększenie aktywności. Na efekty musisz jednak trochę poczekać - najlepiej jeżeli będziesz traciła od 0,5 do 1 kg tygodniowo, nie więcej.

Dodatkowo pamiętaj, że musisz uregulować tarczycę - powinnaś być pod opieką endokrynologa. To bardzo ważne.

Życzę Ci powodzenia i cierpliwości. Pozdrawiam Cię serdecznie,
Agnieszka Kuczewska