Jak stosować Glucophage?

lekarz zwiększył mi dawke glukofage xr 500 na 1000ponieważ rano mialem cukier 126 wieczorem był 130 teraz rano mam 116 a wieczorem 220 czy to normalne?wizyte mam za pół roku nie wiem czy nie brać znowu 500

Lek. Paweł Szadkowski

Poziom glukozy zależy nie tylko od leków, ale również od diety i nie sądzę żeby zwiększenie tych leków podwyższyło Panu cukier wieczorny. Proszę starać się trzymać dietę i poobserwować tendencję poziomu cukru, a jeśli to nie pomoże Sugeruję żeby udał się Pan wcześniej na wizytę do swojego diabetologa.