Jak mam dalej przyjmować Glucophage?

Witam. Naczczo i przez cały dzień glukozę mam na poziomie 110-125. Biorę glucophage 1000 rano i wieczorem. Czy powinienem coś z tym zrobić. Konsultowałem się z lekarzem zalecił więcej ruchu i zmniejszyć dawkę o połowę. Proszę o radę Z góry dziękuję

Glucophge czyli Metformina jest najczęściej stosowanym lekiem w diabetologii. Oczywiście, przy odpowiedniej diecie i aktywności fizycznej powoduje zmniejszenie poziomu glukozy we krwi. Na szczęście nie powoduje hypoglikemii. Ma mechanizm działania wpływający na wiele układów. Zwiększa insulino wrażliwość, nie powoduje otyłości. Rozpiętość dawek jest dość duża od 1 x 500 mg w postaci tabletki o powolnym uwalnianiu do 3 x 1 gram. Zależy to od sytuacji klinicznej. Jeśli lek jest dobrze tolerowany, a poziom glukozy i hemoglobiny glikowanej jest właściwy, stosujemy lek dalej przewlekle.