Kiedy można pić alkohol po zakończeniu stosowania Zinnoxu?

Pytanie bardzo konkretne - po jakim czasie od skończenia kilkutygodniowej kuracji antybiotykiem Zinnox 500 w dawce dwa razy na dobę można bezpiecznie napić się alkoholu - mam na myśli rozsądne, niewielkie ilości, nie jakieś pijaństwo. Ile dni? Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Ww. antybiotyk nie interferuje bezpośrednio z alkoholem. Sugerowałby jednak odczekać 3-5 dni po zakończeniu antybiotykoterapii zanim zacznie pani pić alkohol.