Po jakim czasie od zakończenia terapii można już pić?

Witam, biorę antybiotyk Augmentin SR 1000mg, po jakim czasie od zakończenia terapii mogę napić się alkoholu? Za 5 dni czeka mnie impreza córki, a chciałbym napić się 3-4 piw i zastanawiam sie czy mogę.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

od momentu zakończenia antybiotykoterapii z alkoholem warto wstrzymać się jeszcze przez 48-72 godziny, licząc od przyjęcia ostatniej dawki leku. Alkohol co prawda nie wchodzi w interakcje z lekiem Augumentin, ale jednak hamuje działanie antybiotyku, a jak wiadomo w przypadku tej grupy leków bardzo istotne jest przyjęcie wszystkich dawek leku.

W tym wypadku należy także pamiętać, że organizm potrzebuje czasu na zregenerowanie się po infekcji oraz leczeniu antybiotykiem, stąd warto zachować umiar w spożyciu alkoholu. Proszę zapoznać się z odpowiedzią eksperta na to pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ile-czasu-po-odstawieniu-antybiotyku-moge-spozywac-alkohol.

Być może zainteresuje Pana także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/antybiotyki-a-alkohol.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.