Nasilenie łupieżu po zastosowaniu Nizoral

Witam. Ostatnio zauważyłem u siebie na głowie łupież. Od razu kupiłem szampon leczniczy Nizoral. Stosuję go już 2 raz(2 razy w tyg.) zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i nie widać żadnych rezultatów, wręcz przeciwnie mam wrażenie że jest na mojej głowie coraz więcej łupieżu. Troszkę czytałem na forach internetowych i tam mogą być takie objawy że na początku jest większy łupież. Jak długo trzeba stosować ten szampon aby dostrzec rezultaty bo jak na ta chwile ich nie widać? A

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że jeżeli po 2 tyg nie ma poprawy proponuję udać się do apteki po inny rodzaj szamponu. Jeżeli nie pomoże to proszę udać się do lekarza dermatologa, Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Aleksander Ropielewski

Jeżeli łupież powodowany jest grzybicą to szampon będzie skuteczny. Efekty obserwuje się wzależności od nasilenia łupieżu i od przypadku indywiduanego, jednak w przeciągu 1-go miesiąca powinien Pan zauważyć poprawę.