Pielęgnacja długich włosów u mężczyzny

Witam. Mam 18 lat i mam długie włosy. Jeden znajomy poradził mi, żebym ściął te włosy, bo niby długie włosy osłabiają cebulki i będę łysy. Mam trochę zakola, lecz wydaje mi się, że nie ma to nic wspólnego z długimi włosami, czy mam racje? I czy trądzik na zakolach i w linii włosów może jakoś zaszkodzić włosom? Chciałbym zapytać o mydło siarkowe. Myje nim włosy, lecz włosy potem są tępe i zostaje osad na szczotce. Myje więc najpierw mydłem, potem szampon a na końcu odżywka. Czy mogę tak robić?

Proszę udać się do lekarza medycyny estetycznej lub trychooga z włosami, po konsultacji lekarz dobierze odpowiednią metodę leczenia, być może będzie można wykonać mezoterapię igłową skóry głowy. Na krostki na skórze głowy lekarz przepisze leki do stosowania miejscowego i być może będzie potrzeba zastosować coś doustnie.