Problem ze skórą twarzy u 19-latki

Mam 19 lat, i mam problem ze skora twarzy. Kiedys była sucha, potem zaczęla sie rogowacic i tluscic. Używam kremow nawilżajacych i plynu micelarnego mam bardzo wrażliwą skorę. Aktualnie czuje ogromny dyskomfort na twarzy jednoczesnie sciagniecie, tlustosc jest chropowata. Na czole zrobily mi sie takie pomarszczenia nie mimiczne tylko jakby od ciagniecia skory. Cały czas ja nawilżam ale dalej czuje sciagniecie a pomarszczenia na twarzy są coraz większe.

Dzień dobry, aby dobrać kosmetyki nie zbędny będzie wywiad kosmetologiczny, obejrzenie skóry oraz należy zajrzeć do Pani kosmetyczki i przeanalizować kosmetyki jakie stosuje Pani w codziennej pielęgnacji.
Jedyną kwestią o jakiej Pani wspomniała to stosowanie płyny micelarnego. Nie wiem czy jest on stosowany przez Panią prawidłowo. Otóż wiele osób stosuje go nie właściwie co jest przyczyną różnych problemów skórnych. Płyn micelarny powinien być spłukiwany ze skóry wodą. Ponieważ w swoim składzie płyn zawiera detergenty, które wraz z zanieczyszczeniami zostają na skórze przy długotrwałym stosowaniu mogą podrażniać, wysuszać skórę. W reakcji obronnej dla naturalnego jej nawilżenia/natłuszczenia skóra sucha będzie wytwarzać więcej sebum, łoju i może się zanieczyszczać. Jeśli jest Pani posiadaczką skóry reaktywnej/naczyniowej czy wrażliwej stosowanie płynu micelarnego, gdzie zmywamy zanieczyszczania/makijaż pocierając skórę wacikiem nie jest dobrym rozwiązaniem. Aby dobrać najlepszą pielęgnacje w oparciu o stan skóry zalecam konsultacje kosmetologiczną.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.