Sposoby na odrastanie włosów

Witam! Mam 16 lat. Jakiś czas temu opisywałem swój problem z włosami na tej stronie. Niedawno byłem u fryzjera i skróciłem włosy. Przedtem były dość słabe w dotyku i strasznie się nie chciały odpowiednio układać. Po ścięciu było jakoś lepiej, zrobiły się mocniejsze, ale tylko na kilka dni. Myję je codziennie i po około dziesięciu umyciach zrobiły się znów "mętne". Z tyłu są jeszcze w miarę, ale po bokach i na czubku jest źle, zwłaszcza z grzywką. Jeszcze nie wygląda to zbyt tragicznie, ale tragiczne jest to, co się dzieje. Żeby fajnie i gęsto wyglądały stosuję szampony, które robią suchsze włosy, do tego suszę je suszarką i często stosuję lakier, żeby się nie rozwalały. Żeby nie było widać, że jest ich mało, robię sobie poczochraną fryzurę. Nawet fajnie wygląda, ale lepiej byłoby, gdybym miał gęstsze włosy. Jeszcze półtora roku temu miałem na głowie dżunglę. Teraz jest jakieś 60% tamtych włosów. Co do zakol, to są dość niewielkie. Zauważyłem też, że najsłabsze mam włosy na odrostach - są tam koloru blond, kiedy moje włosy są prawie czarne. Ostatnio też obserwuję, że część włosów zrobiła się złotawego koloru, fajnie to nawet wygląda, ale obawiam się, że to jakaś choroba. Często stosuję szczotkę, albo nawet układam włosy rękami. Często mam po dziesięć wypadniętych włosów na ręku, przy jednym machnięciu. To już powoli robi się straszne, bo zauważyła to koleżanka, chociaż nie ma jakichś punktów, gdzie nie ma większej ilości włosów, raczej wypadają równomiernie na całej głowie, mimo że po prawej stronie mam ich mniej. Opowiedziała mi jak jej tata, który ma chyba 47 lat, miał sporą łysinę na głowie. Potem zaczął zbierać świeżą pokrzywę i robić sobie z niej herbatę i płukankę do włosów. Mówi, że po półtora miesiąca widocznie zarastała mu łysina. Czy to możliwe? Prawdą jest, że łysina mu zarasta. Byłem u dermatologa i mówił, że pokrzywa wzmocni włosy, ale raczej nie wywoła odrastania. Pytam się o to, ponieważ skoro miałbym zbierać pokrzywę i ciągle ją przygotowywać, to chciałbym chociaż widzieć cień nadziei. Nie mam zamiaru ciągle łazić i zbierać pokrzywę, tylko po to, żeby na końcu się tylko świeciły. Słyszałem też kiedyś, że mocz doskonale działa na włosy, choć to obrzydliwe, ale jak co, to byłbym gotów na poświęcenia, bo moja sytuacja jest tragiczna. Więc oto moje pytania, na które proszę odpowiedzieć: 1. Czy pokrzywa wywoła u mnie odrastanie włosów? 2. Jeśli tak, to ile czasu będzie tak na oko potrzeba poczekać na pierwsze widoczne efekty? 3. Czy lakier lub suszarka wpływają na ilość wypadających włosów? 4. Czy to prawda, że mocz działa bardzo odżywiająco na włosy? 5. Czy są w ogóle jakieś sposoby, na to, żeby wypadnięte włosy zaczęły odrastać? 6. Czy włosy mogą wypadać z jednej strony bardziej, a z drugiej mniej intensywnie? 7. Czy nabieranie jasnych odcieni przez włosy to objaw jakiejś choroby? Może to już powoli oznaki siwienia? 8. Co może wpływać na intensywne wypadanie włosów w moim wieku? Nie mówię tu o łysieniu w rodzinie. Chociaż po stronie ojca łysienie jest dość częste (od strony jego ojca), a po stronie matki wszyscy mają włosy na głowie przez długie lata i nie mają strasznego łysienia. Mogą długo cieszyć się czupryną. Trochę tego dużo, ale zależy mi, żeby mieć mocne i gęste włosy, żeby lepiej wyglądać. Jestem zdesperowany, to już dla mnie tragedia. Proszę o odpowiedzenie na wszystkie pytania, w miarę możliwości. Najbardziej zależy mi na radach, dotyczących odrastania włosów, żeby były naturalnie gęste i jeszcze może tymczasowe sposoby na gęste włosy. Z góry dziękuję za odpowiedź.
16 LAT ponad rok temu

Witam
1. Czy pokrzywa wywoła u mnie odrastanie włosów?
Nie sądzę . Raczej zastosowałabym preparaty witaminowe wzmacniające włosy ze skrzypem plus szampon przeciw wypadaniu włosów, dostępny w aptece (Może Pan spróbować takich specjalnych dla mężczyzn)
3. Czy lakier lub suszarka wpływają na ilość wypadających włosów?
Jeśli wszystko stosowane jest  z umiarem to nie powinny mieć wpływu. Bardzo mocna suszarka może wysuszać łodygę włosa, podobnie jak niskiej jakości lakiery i w konsekwencji doprowadzać do łamania się, rozdwajania i zmniejszenia objętości włosów.
4. Czy to prawda, że mocz działa bardzo odżywiająco na włosy?
Nie, nie ma takich doniesień (szczęśliwie..)
5. Czy są w ogóle jakieś sposoby, na to, żeby wypadnięte włosy zaczęły odrastać?
Potrzebna jest ogromna cierpliwość...+ odpowiedni szampon + witaminy
6. Czy włosy mogą wypadać z jednej strony bardziej, a z drugiej mniej intensywnie?
Zwykle wypadają równomiernie
7. Czy nabieranie jasnych odcieni przez włosy to objaw jakiejś choroby? Może to już powoli oznaki siwienia?
Nie, kolor włosów w okresie dojrzewania bardzo często się zmienia.
8. Co może wpływać na intensywne wypadanie włosów w moim wieku?
skłaniałabym się do przyczyn hormonalnych, niewłaściwej pielęgnacji (za dużo lakieru/żelu itp), brak odpowiedniego szamponu, dostosowanego do potrzeb.

Pozdrawiam