Czy badanie krwi wykryje obecność tabletki gwałtu?

Moja znajoma podejrzewa, że ktoś jej dorzucił do napoju tabletkę gwałtu - na szczęście do niczego nie doszło, ale czeka na wyniki krwi i zastanawiam się ile takie świństwo w krwi wytrzymuje, czy da się to jakoś udowodnić, że ktoś jej podał środek narkotyczny, jeżeli minął już tydzień od całego zamieszania?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witamy serdecznie,

GHB, czyli kwas gamma-hydroksymasłowy jest substancją, której wykrywalność we krwi można zbadać do ośmiu godzin po podaniu, zaś w moczu ten czas wynosi dwanaście godzin. W tym przypadku wynik badania będzie raczej negatywny.

W przypadku, gdy nie doszło do przestępstwa lub próby jego usiłowania udowodnienie dodania narkotyku do napoju będzie bardzo trudne. Każde podejrzenie popełnienia przestępstwa należy zgłosić policji.